Funkcionalni pilates – 33C

VADITELJICA:
KADUNC URŠKA
Flexi-BAR® inštruktor (mentor Andy Sasse – Nemčija)
XCO® inštruktor (mentor Andy Sasse – Nemčija)
Inštruktor funkcionalne vadbe
Inštruktor pilatesa
GSM: 041 765 626

Kaj je Funkcionalni Pilates?

Funkcionalni Pilates je vadba, ki združuje osnove funkcionalnega treninga in pilatesa. To pomeni, da se izvajajo funkcionalne vaje s pilates principi.

Velik povdarek je na stabilizaciji ter krepitvi notranjih mišic. V eno vajo bomo vključili več mišičnih skupin hkrati in s tem izboljšali koordinacijo, kontrolo in mišično vzdržljivost. Veliko pozornost bomo namenili predvsem pravilnemu izvajanju vaj in aktiviranju določenih mišic.

Z vadbo se pridobi stabilizacija trupa in s tem posledično poravnamo držo. S krepitvijo notranjih mišic trupa se zoža pas, kajti mišice (Tranzverzus in oba oblikusa) potisnejo organe nazaj na svoje mesto in jih stabilizirajo.

Funkcionalni pilates je primeren za vse, ki se želijo naučiti pravilnega izvajanja vaj, kar pride prav tudi pri ostalih oblikah rekreacije. Vadba se po težavnosti stopnjuje in je primerna tako za začetnike, kot tudi za izkušene člane.

Kaj potrebujemo za vadbo?

● Udobna oblačila
● Čisto športno obutev
● Armafleks blazino
● Brisačo
● Veliko tekočine