Rekreacija za starejše moške

VADITELJ:
MARJAN ROJKO,
prof.šp.vzg.

Obveščam, da se vadba začne v ponedeljek, 14.09.2015 ob 18. uri na OŠ Luisa Adamiča, Adamičeva 29.

Na našo vadbo vabim tudi nove člane in Vam želim predstaviti našo skupino:

V skupini nas je bilo do zdaj 12 članov, vsi smo starejši od 60 let.

Vadbo začnemo z vajami raztezanja, razgibavanja, vajami dihanja, ravnotežja, meditacije iz Tai jia in joge.

V drugem delu vadbe se posvetimo pridobivanju spretnosti z žogo – posamezno, v dvojicah in v skupinah.

Veliko vadimo vaje ravnotežja, saj zanesljivo gibanje preprečuje padce, ki so v naši starosti lahko zelo nevarni.

Vaje izvajamo v individualnem ritmu, prav tako število ponavljanj vsakdo prilagodi svojim trenutnim sposobnostim in razpoloženju.

V tretjem delu vadbe igramo odbojko.

Prvi in drugi del vadbe traja ca 40 min. Če kateri član ne želi igrati odbojko lahko konča z vadbo po 2. delu.

Med šolskimi počitnicami igramo odbojko ob ponedeljkih na mivki za OŠ Brinje.

Tako, če želite igrati odbojko ali pa se želite samo malo razgibati v prijetni druščini ste vabljeni v našo sredino.